Resultater 2011
 

             
KLIK på linkene for at se billeder          
             
Drenge (samlet alder under 40 år)          
             
Plac. Navn By/klub   Tid 1. Runde 2. Runde 3. Runde
1 Svend Matzen Rødding Triklub Foto start 01:43:36 00:33:21 00:35:07 00:35:08
  Julie Lund Rødding Triklub Foto rute        
2 Jeppe Vestergaard   Foto start UDGÅET 00:34:25 00:35:07  
  Emil Lambæk Lund   Foto rute        
             
Herrer  (samlet alder 40-100 år)          
             
Plac. Navn By/klub   Tid 1. Runde 2. Runde 3. Runde
1 Micael Christensen Team Parkvej Cykelsport Foto start 01:13:10 00:24:09 00:24:16 00:24:45
  Morten Smedegaard Team Parkvej Cykelsport Foto rute        
2 Dennis Hansen Vejenbc Foto start 01:13:17 00:24:03 00:24:50 00:24:24
  Torben iversen esbjerg Foto rute        
3 Pelle Clemmensen Kerteminde Cykelklub Foto start 01:16:05 00:24:58 00:25:19 00:25:48
  Lars Andersson Kerteminde Cykelklub Foto rute        
4 lars brandt MTB 7130 + Foto start 01:16:34 00:25:28 00:25:29 00:25:37
  Jess  Robert MTB 7130 + Foto rute        
5 Kenneth  Bendtsen Team Cyclingshop.dk Foto start 01:16:54 00:25:31 00:25:53 00:25:30
  Tim Bendtsen Team Cyclingshop.dk Foto rute        
6 Sebastian Ebbelin Atlètica- Tri Horsens Foto start 01:17:42 00:25:54 00:25:54 00:25:54
  Bo Carstensen Atlètica- Tri Horsens Foto rute        
7 Lars Dybbro Cykling Sydfyn/Design Cykler Foto start 01:19:59 00:26:14 00:26:58 00:26:47
  Mads Hyre Dybbro Cykling Sydfyn/Design Cykler. Foto rute        
8 Per Lorenzen OCT Foto start 01:21:28 00:26:38 00:27:24 00:27:26
  Steffen  Sillesen OCT Foto rute        
9 ANDERS THUESEN   Foto start 01:22:16 00:26:47 00:27:53 00:27:36
  UFFE LARSEN   Foto rute        
10 Lasse  Ågård Jensen   Foto start 01:22:20 00:26:54 00:27:18 00:28:08
  Kristoffer Lundhøj Jensen ÅMK Foto rute        
11 Ejner  Kousgaard Frandsen oct Foto start 01:22:26 00:27:16 00:27:29 00:27:41
  Mike Mathiesen oct Foto rute        
12 claus johannsen TCM cykling Foto start 01:22:43 00:27:23 00:27:34 00:27:46
  Jan Andresen TCM cykling Foto rute        
13 Rune Bayer mtb7130+ Foto start 01:23:05 00:27:40 00:27:25 00:28:00
  Jesper Kragsborg Pedersen mtb7130+ Foto rute        
14 Henrik Gregersen   Foto start 01:24:10 00:27:29 00:28:04 00:28:37
  Steen M Nielsen   Foto rute        
15 Kenneth Kock Team Vamdrup Foto start 01:24:26 00:27:12 00:28:13 00:29:01
  Martin Larsen Vejen CM Foto rute        
16 Flemming Karris  Sørensen Varde Cykelklub Foto start 01:25:23 00:27:37 00:28:55 00:28:51
  Hans Benedikt Hansen Varde Cykelklub Foto rute        
17 Carsten  Kirk Vejen Tri Foto start 01:25:28 00:28:07 00:28:23 00:28:58
  Gert Møller Vejen Tri Foto rute        
18 Michael Nielsen Atletica Tri Horsens Foto start 01:26:17 00:27:22 00:28:58 00:29:57
  Knud E. Knudsen Atletica Tri Horsens Foto rute        
19 Søren Olesen Holsted Cykel Motion Foto start 01:26:23 00:28:42 00:28:48 00:28:53
  Poul Elbæk Holsted Cykel Motion Foto rute        
20 Jens  Hansen BCK Foto start 01:26:29 00:28:53 00:28:47 00:28:49
  Anders Kastbjerg BCK Foto rute        
21 Thyge Allen Nicolaisen BCK Foto start 01:26:53 00:28:20 00:28:57 00:29:36
  Svend Åge Skousbøl BCK Foto rute        
22 Per  Brink Jensen Team rottefar Foto start 01:27:43 00:27:33 00:29:13 00:30:57
  Lars Kaus Team rottefar Foto rute        
23 Lasse Skov Thomsen Team Rottefar Foto start 01:28:35 00:28:59 00:29:36 00:30:00
  Michael Biehl Team Rottefar Foto rute        
24 Bertil Samuelson Stelle d´acciaio Foto start 01:29:01 00:28:59 00:29:53 00:30:09
  Thomas Winther Overby Stelle d´acciaio Foto rute        
25 Kurt  Hansen Team Rottefar Foto start 01:29:05 00:29:30 00:29:46 00:29:49
  Mikael Liljegren Team Rottefar Foto rute        
26 Carsten Lauenborg Kjær   Foto start 01:29:44 00:29:05 00:30:02 00:30:37
  Jesper Eg Knudsen   Foto rute        
27 Finn Zeberg Sørensen BCK Foto start 01:30:49 00:30:16 00:30:18 00:30:15
  Lars Zeberg  Sørensen BCK Foto rute        
28 Peter  Lindstrøm Vejen BC Foto start 01:30:55 00:29:46 00:30:07 00:31:02
  Søren Lindstrøm Vejen BC Foto rute        
29 Mark  Henriksen Vejen Tri & Motion  Foto start 01:31:19 00:29:41 00:30:23 00:31:15
  Jesper  Frandsen  Vejen Tri & Motion  Foto rute        
30 Michael Fabricius   Foto start 01:31:54 00:30:14 00:30:36 00:31:04
  Max Juul Jørgensen Holsted Cykelmotion Foto rute        
31 Ingvard Thomsen Holsted Cykel Motion Foto start 01:33:48 00:30:29 00:31:37 00:31:42
  Erik Jensen Holsted Cykel Motion Foto rute        
32 Arne  Hviid Esbjerg Tri & Multisport Foto start 01:37:46 00:28:34 00:32:30 00:36:42
  Kim Hviid   Foto rute        
33 Peter  Jørgensen Team Tommy Jørgensen ApS Foto start 01:39:17 00:32:11 00:33:34 00:33:32
  Lars  Borup Andersen Team Tommy Jørgensen ApS Foto rute        
34 JENS MEDUM ROTTEFAR Foto start 01:39:30 00:32:33 00:32:54 00:34:03
  KRISTIAN  BONDE ROTTEFAR Foto rute        
35 Christian Buch Madsen   Foto start 01:44:03 00:32:36 00:34:19 00:37:08
  Lars Stieber Karbing   Foto rute        
36 Palle Rehne Kaus Team Rottefar Foto start 01:44:19 00:34:00 00:34:38 00:35:41
  Stefan Pedersen Team Rottefar Foto rute        
37 Benny Christensen   Foto start 01:47:31 00:33:10 00:34:56 00:39:25
  Rex Lindsov   Foto rute        
38 Claus  Sørensen Team Rottefar Foto start 01:57:30 00:36:59 00:39:35 00:40:56
  Finn Hindborg Team Rottefar Foto rute        
39 Michael Hartmann BCK Foto start 01:57:57 00:36:14 00:39:37 00:42:06
  Dennis Langelund BCK Foto rute        
40 Steffen Okholm   Foto start 02:02:28 00:37:33 00:40:50 00:44:05
  Ejvind Okholm   Foto rute        
41 Johnny Jessing   Foto start UDGÅET 00:35:04 00:38:03  
  Nick Jessing   Foto rute        
42 Uffe  Larsen Team Rottefar Foto start UDGÅET 00:34:46    
  Frank Rotteafløser Samsing Team Rottefar Foto rute        
             
Veteraner (samlet alder over 100 år)          
             
Plac. Navn By/klub   Tid 1. Runde 2. Runde 3. Runde
1 Ole  Bladt-Hansen  Esbjerg cykel ring Foto start 01:13:23 00:23:54 00:24:21 00:25:08
  Bo Martinsen Esbjerg cykel ring Foto rute        
2 Henrik  Albrektsen  Himmerland Foto start 01:15:32 00:25:00 00:25:07 00:25:25
  Jan Staunstrup Himmerland Foto rute        
3 Frank Brasgaard Kolding BC Motion Foto start 01:16:43 00:25:01 00:26:01 00:25:41
  Herman Elbæk Madsen Kolding BC Motion Foto rute        
4 Henrik  Baadsgaard Odense Triathlon Klub Foto start 01:18:30 00:25:28 00:26:20 00:26:42
  Hans  Gøtke Hansen Odense Triathlon Klub Foto rute        
5 Jan Vestergaard BCK Foto start 01:20:18 00:26:29 00:26:55 00:26:54
  Erik Jensen BCK Foto rute        
6 Kent Frank   Foto start 01:20:26 00:26:21 00:26:45 00:27:20
  Kurt Frank   Foto rute        
7 Jan  Sørensen Bramming Motion Foto start 01:20:33 00:26:38 00:27:06 00:26:49
  Karsten Jensen Bramming Motion Foto rute        
8 Jan Ålling Bck Foto start 01:23:53 00:27:27 00:28:09 00:28:17
  Kjeld Christensen Bck Foto rute        
9 Rasmus Andersen BCK Foto start 01:25:11 00:28:10 00:28:22 00:28:39
  Jan Rasmussen Forhjulet Foto rute        
10 Flemming Knutsson SCK Kolding Foto start 01:25:11 00:27:54 00:28:47 00:28:30
  Henning Skovgård KBCM Foto rute        
11 Kaj  Buchholt BCK Foto start 01:25:16 00:28:04 00:28:29 00:28:43
  Peter  Bjerrisgaard VBC Foto rute        
12 Mikael Jensen Hartmann Foto start 01:25:16 00:27:43 00:28:23 00:29:10
  John Holdt Hartmann Foto rute        
13 Uffe  Hvid Olesen Varde Cykelklub Foto start 01:25:48 00:28:07 00:28:41 00:29:00
  Hans Chr. Schmidt Varde Cykelklub Foto rute        
14 Bent Lindstrøm Vejen BC. Foto start 01:26:52 00:28:18 00:29:07 00:29:27
  Gunnar  Poulsen Vejen Tri. Foto rute        
15 Michael Kristensen Varde Cykelklub Foto start 01:27:45 00:28:39 00:29:40 00:29:26
  Jan Brix Varde Cykelklub Foto rute        
16 Niels Henry Andersen   Foto start 01:27:50 00:28:37 00:29:22 00:29:51
  Lars Henry Andersen   Foto rute        
17 Frede Vedstesen BCK Foto start 01:28:45 00:29:29 00:29:53 00:29:23
  Kurt Pedersen Bck Foto rute        
18 Finn Jensen   Foto start 01:29:44 00:30:30 00:29:46 00:29:28
  Kjeld Jensen   Foto rute        
19 Bent M.  Pedersen BCK Foto start 01:30:25 00:29:27 00:30:04 00:30:54
  Søren  G. Christensen Hejls Cykel Klub Foto rute        
20 Lars Bülow Andrup Cykel Ring Foto start 01:30:38 00:29:31 00:30:31 00:30:36
  Erling Friis Andrup Cykel Ring Foto rute        
21 Kim  Christensen Hartmann Foto start 01:31:24 00:30:09 00:30:07 00:31:08
  Peter Gregersen Hartmann Foto rute        
22 Jens Wollesen MC 7182 Foto start 01:33:29 00:30:16 00:31:28 00:31:45
  Jørn Lang HS 6100 Foto rute        
23 Troels  Jensen Vejle Cykelmotion Foto start 01:33:50 00:30:43 00:31:29 00:31:38
  Søren Duus Duuserne Foto rute        
24 Per Nissen Hartmann Foto start 01:34:36 00:30:42 00:31:35 00:32:19
  Ove Mortensen Hartmann Foto rute        
25 Poul  Graulund Team Graulund Huse Foto start 01:34:58 00:30:52 00:31:56 00:32:08
  Flemming Poulsen Team Graulund Huse Foto rute        
26 Jakob Sander Vejen Idrætscenter Foto start 01:35:03 00:31:06 00:31:36 00:32:21
  Kaj Terkelsen Vejen Idrætscenter Foto rute        
27 Karsten  Refsgaard   Foto start 01:36:19 00:30:52 00:32:31 00:32:56
  Anders Refsgaard Allerød ck Foto rute        
28 Aage Løbner Marcussen BCK Foto start 01:37:01 00:31:51 00:32:30 00:32:40
  John Gotthardsen Skærbæk Foto rute        
29 Niels  Urhøj Team rottefar Foto start 01:40:26 00:32:44 00:33:57 00:33:45
  Lars Højsgaard Team rottefar Foto rute        
30 Jens Henrik Toftdahl Team rottefar Foto start 01:42:03 00:32:12 00:35:57 00:33:54
  Karl Åge Pedersen Team rottefar Foto rute        
31 Knud  Rasmussen Holsted Cykel Motion Foto start 01:43:16 00:32:54 00:34:56 00:35:26
  Kristian Korsager Holsted Cykel Motion Foto rute        
32 Arly Lauritsen Varde Cykelklub Foto start 01:50:50 00:35:29 00:37:42 00:37:39
  Allan Blicher Varde Cykelklub Foto rute        
33 preben ravn vbc Foto start 02:13:31 00:38:40 00:39:41 00:55:10
  erik Jepsen   Foto rute        
34 Steen Olesen Esbjerg cykel motion Foto start UDGÅET 00:25:44 00:26:45  
  Jørgen Troelsgård Multiatleterne Foto rute        
             
Damer            
             
Plac. Navn By/klub   Tid 1. Runde 2. Runde 3. Runde
1 Stinne Westen Noer Rødding Tri klub Foto start 01:33:08 00:30:03 00:30:46 00:32:19
  Emma Dreyer Matzen   Foto rute        
2 Line Kyndi Jensen Kerteminde cykelklub Foto start 01:40:26 00:32:57 00:33:42 00:33:47
  Pernille Lynge Kerteminde cykelklub Foto rute        
             
Mix              
             
Plac. Navn By/klub   Tid 1. Runde 2. Runde 3. Runde
1 Jesper McCarney Mærsk Oil / Varde cykelklub Foto start 01:24:43 00:28:01 00:28:04 00:28:38
  Chiin-Hooi Tan Mærsk Oil / Multiatleterne Foto rute        
2 Lajla Wolff Vejen Tri og Motion Foto start 01:25:41 00:28:09 00:28:25 00:29:07
  Jan Wolff Vejen Tri og Motion Foto rute        
3 Jette Groth BCK Foto start 01:32:07 00:30:19 00:30:42 00:31:06
  Jan K Pedersen BCK Foto rute        
4 Signe Beck-Nielsen Vejen Tri & Motion Foto start 01:37:35 00:31:51 00:32:34 00:33:10
  Søren Beck-Nielsen Vejen Cykel Motion Foto rute        
5 Vibeke Christensen Holsted Cykel Motion Foto start 01:39:42 00:32:43 00:33:12 00:33:47
  Keld Christensen Holsted Cykel Motion Foto rute        
6 Bjarne Bundsgaard Nielsen Askov Mud Eaters Foto start 01:41:50 00:32:38 00:34:07 00:35:05
  Charlotte Aagaard Nielsen Vejen Tri og Motion Foto rute        
7 Steen Rye  Jakobsen Multiatleterne Foto start 01:42:45 00:32:50 00:34:12 00:35:43
  Mette Winge Fredsgaard Multiatleterne Foto rute        
8 Susanne Riis  Lauridsen Rødding Cykelklub Foto start 01:55:08 00:37:55 00:38:16 00:38:57
  Thue Uhre  Lauridsen Rødding Cykelklub Foto rute        
             
Børn            
             
Plac. Navn By/klub   Tid 1. Runde 2. Runde  
1 Karoline  Kirchhoff Sørensen Rødding Tri klub Foto start 01:17:53 00:38:28 00:39:25  
  Mads Andreasen Rødding Tri klub Foto rute