Resultater 2011
 

Drenge (samlet alder under 40 år)          
             
Plac. Navn By/klub   Tid 1. Runde 2. Runde 3. Runde
1 Christian Jensen Esbjerg CR foto start 01:16:55 00:25:06 00:25:48 00:26:01
Mads Kingo Hansen Esbjerg CR foto rute        
             
Herrer  (samlet alder 40-100 år)          
             
Plac. Navn By/klub   Tid 1. Runde 2. Runde 3. Runde
1 Christian Hansen Cykling Odense  foto start 01:10:10 00:23:05 00:23:24 00:23:41
Michael Arndt Design Cykler foto rute        
2 Lars Mortensen Esbjerg Tri & Multisport foto start 01:12:38 00:24:09 00:24:07 00:24:22
Carsten Nørregaard Esbjerg Tri & Multisport foto rute        
3 Lasse Flyvbjerg Esbjerg Tri & Multisport foto start 01:15:11 00:24:55 00:25:06 00:25:10
Hans-Henrik Schmidt Esbjerg Tri & Multisport foto rute        
4 Ole H Hansen Parkvej Cykelsport/ ECR foto start 01:16:03 00:24:50 00:25:35 00:25:38
Kasper Laugesen Parkvej Cykelsport foto rute        
5 Torben Iversen Multiatleterne foto start 01:16:38 00:24:38 00:25:27 00:26:33
Nickie Kirstensen Multiatleterne foto rute        
6 tim toke dam pedersen team søvind foto start 01:16:54 00:25:13 00:25:47 00:25:54
poul groth team søvind foto rute        
7 Steffen Jakobsen Multiatleterne foto start 01:17:26 00:25:47 00:26:02 00:25:37
Micael Christensen Parkvej Cykelsport/Multiatleterne foto rute        
8 Brian Olesen Vejen Tri & Motion foto start 01:17:49 00:25:35 00:25:49 00:26:25
Carsten Kirk Vejen Tri & Motion foto rute        
9 Steen Leerberg CC95 foto start 01:18:52 00:25:46 00:26:31 00:26:35
Allan  Mortensen CC95 foto rute        
10 Lasse Ågård Jensen Århus 1900 tri foto start 01:19:55 00:26:09 00:26:57 00:26:49
Kristoffer Lundhøj Jensen Mtb Club Vejle foto rute        
11 Steffen Sillesen Oksbøl Cykel Team foto start 01:22:24 00:26:48 00:28:06 00:27:30
Per Lorenzen Oksbøl Cykel Team foto rute        
12 Tom Jensen Atletica Tri Horsens foto start 01:22:33 00:26:45 00:28:34 00:27:14
Henrik  Læsø Atletica Tri Horsens foto rute        
13 Christian Guttesen Filskov CK foto start 01:24:16 00:27:22 00:28:35 00:28:19
Jon Ellingsgaard Filskov CK foto rute        
14 Jan Vestergaard BCK foto start 01:24:49 00:27:19 00:27:36 00:29:54
Erik Jensen BCK foto rute        
15 Claus Kempel   foto start 01:25:10 00:28:14 00:28:48 00:28:08
Michael Hust   foto rute        
16 Svend Åge  Skovsbøl BCK foto start 01:26:19 00:28:16 00:28:57 00:29:06
Thyge Allen Nicolaisen BCK foto rute        
17 Kenneth Munk Kock Team Vamdrup foto start 01:26:22 00:28:08 00:29:06 00:29:08
Martin Larsen Team Vamdrup foto rute        
18 Henry  Schultz BCK foto start 01:27:12 00:28:35 00:29:06 00:29:31
Kurt Pedersen BCK foto rute        
19 Mikael Jensen Hartmann foto start 01:27:30 00:28:11 00:29:51 00:29:28
John Holdt Hartmann foto rute        
20 Steen Rye Jakobsen Multiatleterne foto start 01:28:22 00:29:39 00:29:29 00:29:14
Jørgen Troelsgaard Multiatleterne foto rute        
21 John Cumming multiatleterne foto start 01:29:03 00:29:08 00:29:47 00:30:08
Henrik Ho Christensen multiatleterne foto rute        
22 Henrik Gregersen   foto start 01:29:03 00:28:43 00:29:51 00:30:29
Steen M. Nielsen   foto rute        
23 Kurt Hansen Team Rottefar foto start 01:30:39 00:29:25 00:30:28 00:30:46
Michael  Liljegren Team Rottefar foto rute        
24 Per Brink Jensen Team Rottefar foto start 01:31:20 00:29:04 00:30:34 00:31:42
Lars  Kaus  Team Rottefar foto rute        
25 Finn Zeberg Sørensen Brørup Cykel Klub foto start 01:33:52 00:29:58 00:30:53 00:33:01
Frede Vedstesen Brørup cykel klub foto rute        
26 Bertil  Samuelson Stelle d´acciaio foto start 01:35:05 00:31:29 00:31:57 00:31:39
Thomas Winther Overby Stelle d´acciaio foto rute        
27 Lasse Skov Thomsen Team Rottefar foto start 01:35:19 00:30:51 00:32:02 00:32:26
Michael Biehl Team Rottefar foto rute        
28 Thomas Rieck BCK foto start 01:35:29 00:31:13 00:31:24 00:32:52
Jens Chr. Sørensen BCK foto rute        
29 thomas wilson   foto start 01:36:07 00:30:02 00:32:04 00:34:01
poul henrik elbæk   foto rute        
30 Robert Madsen Team Rottefar foto start 01:37:07 00:31:14 00:32:26 00:33:27
Palle Kaus Team Rottefar foto rute        
31 Bjarne Eriksen Team Rottefar foto start 01:38:06 00:31:47 00:33:03 00:33:16
Knud Korsgaard Team Rottefar foto rute        
32 Bjarne Svarrer ECM. foto start 01:38:39 00:31:30 00:33:08 00:34:01
Jens Stephansen ECM. foto rute        
33 Claus Arnfeldt Andersen - foto start 01:43:51 00:33:49 00:35:08 00:34:54
Lars-Uffe Hansen - foto rute        
34 carsten pedersen holsted motion foto start 01:44:49 00:33:31 00:35:07 00:36:11
jens peder jespersen holsted foto rute        
35 Claus Sørensen Team Rottefar foto start 01:57:13 00:36:42 00:39:36 00:40:55
Finn Hindborg Team Rottefar foto rute        
             
Veteraner (samlet alder over 100 år)          
             
Plac. Navn By/klub   Tid 1. Runde 2. Runde 3. Runde
1 Frank Brasgaard Kolding BC Motion foto start 01:17:03 00:25:14 00:26:10 00:25:39
Herman Elbæk Madsen Kolding BC Motion foto rute        
2 Benny Kjølby Børkop Motions Cyklister foto start 01:19:34 00:25:45 00:26:54 00:26:55
Torben Müller Børkop Motions Cyklister foto rute        
3 Lars  Dybbro Design Cykler foto start 01:20:11 00:26:18 00:27:04 00:26:49
Carsten Jakobsen Design Cykler foto rute        
4 Kent tandrup Frank team frank foto start 01:21:29 00:26:34 00:27:27 00:27:28
kurt tandrup Frank team frank foto rute        
5 Hans Jørgen  Christensen BCK Brørup foto start 01:23:14 00:27:22 00:27:47 00:28:05
Kjeld  Christensen BCK Brørup foto rute        
6 Karsten Jensen Bramming Motion foto start 01:23:41 00:27:16 00:27:58 00:28:27
Jan Sørensen Bramming Motion foto rute        
7 Rasmus Andersen BCK foto start 01:25:28 00:27:46 00:28:36 00:29:06
Jan Rasmussen Baghjulet foto rute        
8 Kaj  Buchholt BCK foto start 01:27:32 00:28:40 00:29:37 00:29:15
Anders  Kastbjerg BCK foto rute        
9 Bent  Lindstrøm Vejen B.C foto start 01:29:57 00:29:24 00:30:01 00:30:32
Gunnar Poulsen   foto rute        
10 Finn Jensen   foto start 01:31:10 00:30:12 00:30:32 00:30:26
Kjeld Jensen   foto rute        
11 Niels Henry Andersen Fredericia CC foto start 01:32:11 00:30:07 00:30:18 00:31:46
Lars Henry  Andersen   foto rute        
12 Jens Wollesen MC 7182 foto start 01:33:54 00:31:02 00:31:18 00:31:34
Jørn Lang HS 6100 foto rute        
13 Bent Mulbjerg Varde Cykelklub foto start 01:34:03 00:30:37 00:31:27 00:31:59
Ivan Christiansen Varde Cykelklub  foto rute        
14 Peter Gregersen Hartmann foto start 01:34:32 00:30:20 00:31:19 00:32:53
Bjarne Jensen Hartmann foto rute        
15 Jesper Schønning  Kristensen Parkevej Cykelsport foto start 01:35:19 00:30:53 00:31:33 00:32:53
Kim  franch Parkevej Cykelsport foto rute        
16 Jens Busch Ingen foto start 01:35:28 00:30:26 00:32:39 00:32:23
Kurt Fuursted Ingen foto rute        
17 Per Nissen Hartmann foto start 01:36:51 00:31:12 00:32:24 00:33:15
Erling Christensen Hartmann foto rute        
18 Karsten Refsgaard   foto start 01:37:15 00:31:33 00:32:30 00:33:12
Anders  Refsgaard   foto rute        
19 Kristian Korsager VBC foto start 01:44:43 00:32:46 00:35:28 00:36:29
Knud Rasmussen VBC foto rute        
20 Marius  Lyhne-knudsen Spartakus foto start 01:46:37 00:34:12 00:35:57 00:36:28
Bernd  Vahl Spartakus foto rute        
21 Johnny Kristensen Team Rottefar foto start 01:48:18 00:34:10 00:35:24 00:38:44
Uffe Larsen Team Rottefar foto rute        
22 Bent Cimarosti Privat foto start 01:54:24 00:36:23 00:39:45 00:38:16
Daniel Isnado Privat foto rute        
23 Allan Blicher   foto start 01:56:34 00:37:48 00:39:02 00:39:44
Arly Lauritzen   foto rute        
24 Lars  Højsgaard Team Rottefar foto start   00:36:42 00:36:53 00:38:33
Niels  Urhøj Team Rottefar foto rute        
             
Damer            
             
Plac. Navn By/klub   Tid 1. Runde 2. Runde 3. Runde
1 Stinne Noer   foto start 01:45:19 00:30:36 00:32:21 00:42:22
Emma Matzen   foto rute        
2 Dorte Adelholm Team Søvind foto start 01:52:31 00:34:13 00:36:33 00:41:45
Mette Østergaard Team Søvind foto rute        
3 Camilla Michelle Mikkelsen Esbjerg Tri og Multisport foto start   00:33:23 00:34:47  
Jane Søndergaard Hansen Esbjerg Tri og Multisport foto rute        
             
Mix              
             
Plac. Navn By/klub   Tid 1. Runde 2. Runde 3. Runde
1 Jan Christian Wolff Vejen Tri og Motion foto start 01:27:46 00:28:45 00:29:33 00:29:28
Lajla Lang Wolff Vejen Tri og Motion foto rute        
2 Claus Adelholm Team Søvind foto start 01:29:15 00:28:58 00:30:17 00:30:00
Dorte Mortensen Team Søvind foto rute        
3 Chiin-Hooi Tan multiatleterne foto start 01:29:16 00:28:43 00:30:15 00:30:18
Ole Eriksen multiatleterne foto rute        
4 Jan  Dyrvig Design Cykler foto start 01:30:01 00:29:20 00:30:18 00:30:23
Ulla Brodersen Design Cykler foto rute        
5 Per Lindblad Johansen Ordrup CC foto start 01:34:45 00:30:43 00:31:35 00:32:27
Hanne Nybo Johansen Ordrup CC foto rute        
6 Jan  Nørregaard Jensen Vejen Cykel Motion foto start 01:37:49 00:32:01 00:32:28 00:33:20
Ingrid  Egsgaard Jensen Vejen Cykel Motion foto rute        
7 Senna Madsen multiatleterne foto start 01:40:34 00:33:02 00:33:49 00:33:43
Kurt Olsen multiatleterne foto rute        
8 Kirsten Rotbøll Blåbjerg Cykelmotion foto start 01:50:05 00:34:16 00:37:54 00:37:55
Ole Jepsen Blåbjerg Cykelmotion foto rute        
9 Jørgen  Randrup Oksbøl Cykel Team foto start   00:29:41    
Ann Lorenzen Oksbøl Cykel Team foto rute        
             
             
Børn            
             
Plac. Navn By/klub   Tid 1. Runde 2. Runde  
1 Jeppe B. Vestergaard RTK-TRI foto start 01:09:09 00:34:09 00:35:00  
Emil Lambek Lund RTK-TRI foto rute        
2 Simon Facer Hundstrup RTK-TRI foto start 01:24:34 00:41:20 00:43:14  
Karoline Kirchhoff Sørensen RTK-TRI foto rute