Resultater 2010
 

             

Drenge (samlet alder under 40 år)

       
             
Plac. Navn By/klub   Tid 1. Runde 2. Runde 3. Runde
1 Casper Hougaard Jensen Vejen BC foto start 01:12:05 00:23:51 00:23:59 00:24:15
Casper Korntved Vejen BC foto rute        
2 Daniel Karris Sørensen Varde Cykelklub  foto start 01:21:15 00:26:37 00:27:41 00:26:57
Mathias Hvid  Olesen  Varde Cykelklub  foto rute        
3 Martin Nautrup BCK foto start 01:46:42 00:30:25 00:35:38 00:40:39
Kasper Jensen Vejen BC foto rute        
             

Herrer  (samlet alder 40-100 år)

       
             
Plac. Navn By/klub   Tid 1. Runde 2. Runde 3. Runde
1 Michael Dam Kohberg   foto start 01:08:56 00:23:01 00:23:02 00:22:53
Jesper Sloth Hansen Vejen BC foto rute        
2 Claus Vinnich Team det var 1, det var 2, det var.... foto start 01:08:57 00:22:48 00:23:05 00:23:04
Kent Jensen Team det var 1, det var 2, det var.... foto rute        
3 Dennis  Hansen Vejen bc foto start 01:10:51 00:23:26 00:23:40 00:23:45
Mathias Hemmsen Vejen bc foto rute        
4 Marcus Jensen  Team parkvej foto start 01:11:13 00:23:12 00:24:02 00:23:59
Morten Christensen Team parkvej foto rute        
5 Bo  Martinsen Parkvej foto start 01:11:53 00:23:47 00:23:55 00:24:11
Ole B Hansen Parkvej foto rute        
6 Tommy  Jacobsen Vejen Bicycle Club foto start 01:13:25 00:24:17 00:24:34 00:24:34
Torben Iversen Vejen Bicycle Club foto rute        
7 Lars Dybbro Design Cykler foto start 01:17:28 00:25:48 00:25:48 00:25:52
Lars Lund Madsen Design Cykler foto rute        
8 Steen Leerberg CC95 foto start 01:17:31 00:25:34 00:25:52 00:26:05
Allan  Mortensen CC95 foto rute        
9 Steffen Jakobsen parkvej cykelsport foto start 01:18:48 00:26:22 00:26:38 00:25:48
Mikael Christensen Parkvej cykelsport foto rute        
10 Jesper Horner Varde Cykelklub foto start 01:18:58 00:25:58 00:26:32 00:26:28
Steen Kruchov Varde Cykelklub foto rute        
11 Flemming Ahle PARKVEJ CYKLER foto start 01:19:12 00:26:21 00:26:47 00:26:04
Ole Hansen PARKVEJ CYKLER foto rute        
12 Jørgen  Holm Olsen cc95 foto start 01:19:13 00:26:11 00:26:33 00:26:29
Chris  Larsen cc95 foto rute        
13 Mads Kingo Team Kill foto start 01:19:47 00:26:26 00:26:35 00:26:46
Anders  Pille Team Kill foto rute        
14 Tom Ryom Jensen Atletica Tri Horsens foto start 01:20:15 00:26:41 00:26:55 00:26:39
Bo Ryom Jensen Atletica Tri Horsens foto rute        
15 Bjørn  Andersen MTB Ribe foto start 01:21:17 00:27:05 00:26:59 00:27:13
Lars Peter  Schrøder Madsen MTb Ribe foto rute        
16 ANDERS  THUESEN   foto start 01:21:37 00:26:48 00:27:05 00:27:44
TORBEN  LASSEN   foto rute        
17 Steffen  Sillesen Oksbøl Cykel Team foto start 01:21:38 00:26:50 00:27:29 00:27:19
Per Lorenzen Oksbøl Cykel Team foto rute        
18 Jan Aalling BCK foto start 01:21:41 00:26:58 00:26:35 00:28:08
Henrik AallingL BCK foto rute        
19 Jan Vestergaard Brørup Cykelklub foto start 01:21:48 00:27:02 00:27:23 00:27:23
Erik Jensen Brørup Cykelklub foto rute        
20 John Cumming Team Ecosse foto start 01:21:55 00:27:10 00:27:36 00:27:09
Richard  Morel VCK foto rute        
21 Jesper Schultz Bck foto start 01:22:42 00:27:16 00:27:34 00:27:52
Henry Schultz Bck foto rute        
22 Claus Kempel Team Kaffemekka foto start 01:23:04 00:27:29 00:28:05 00:27:30
Michael Hust Team Kaffemekka foto rute        
23 Chiano Mejer BCM foto start 01:23:38 00:27:25 00:27:50 00:28:23
Kurt Pedersen BCK foto rute        
24 Jan Hemmsen Vejen BC foto start 01:23:54 00:27:40 00:28:03 00:28:11
Per Clausen   foto rute        
25 Flemming Paulsen BCK foto start 01:27:34 00:28:53 00:29:24 00:29:17
Jan Pedersen BCK foto rute        
26 Arne  Weis-Hansen Blåbjerg Cykelmotion foto start 01:27:53 00:28:44 00:29:18 00:29:51
Kasper  Weis-Hansen   foto rute        
27 Michael Ø  Kristensen Varde VCK foto start 01:28:28 00:28:43 00:29:46 00:29:59
Jan  Brix varde VCK foto rute        
28 Bjarne  Svarrar ECM. foto start 01:28:37 00:29:41 00:29:36 00:29:20
Jens Stephansen ECM foto rute        
29 Thomas Overby Stelle d´acciaio foto start 01:28:58 00:29:50 00:29:56 00:29:12
Bertil Samuelson Stelle d´acciaio foto rute        
30 Claus Menne BCM foto start 01:29:03 00:29:17 00:29:44 00:30:02
Erik Døhr BCM foto rute        
31 Kristian Bonde Nielsen Team Rottefar foto start 01:29:45 00:29:43 00:29:40 00:30:22
Jens Medum Team Rottefar foto rute        
32 Kim  Christiansen SH 6100 foto start 01:30:43 00:29:57 00:30:38 00:30:08
Henning Hansen SH 6100 foto rute        
33 Finn Zeberg Sørensen Sørensen BCK foto start 01:30:56 00:30:08 00:30:28 00:30:20
Frede Vedstesen BCK foto rute        
34 Michael Vestergaard Moltrup Cykelklub foto start 01:31:07 00:29:40 00:31:04 00:30:23
Peder Kjær Gasbjerg   foto rute        
35 Keen  Frisk Roskilde Cykel Motion foto start 01:31:36 00:29:05 00:31:19 00:31:12
Jens Kiærskou Tjørring Cykel Motion foto rute        
36 Poul Henrik Elbæk Team Ærø foto start 01:32:47 00:30:11 00:30:56 00:31:40
Willy N.  Kristensen Team Ærø foto rute        
37 Kurt  Olsen multiatleterne foto start 01:33:22 00:31:17 00:30:54 00:31:11
Steen Rye Jakobsen multiatleterne foto rute        
38 Kurt Hansen Team Rottefar foto start 01:33:37 00:30:47 00:31:08 00:31:42
Mikael Liljegren Team Rottefar foto rute        
39 Per Cykelrytter Jensen Team Rottefar foto start 01:33:40 00:29:56 00:31:32 00:32:12
Lars Kaus Team Rottefar foto rute        
40 Gorm Lykke MTB Vest foto start 01:35:20 00:28:54 00:29:14 00:37:12
Jakob Lykke MTB Vest foto rute        
41 Knud Korsgaard Team Rottefar foto start 01:38:52 00:32:05 00:33:11 00:33:36
Bjarne Eriksen Team Rottefar foto rute        
42 Michael Hartmann Brørup Cykel Klub foto start 01:39:17 00:33:04 00:33:03 00:33:10
Dennis Langelund Brørup Cykel Klub foto rute        
43 Knud  Rasmussen Vejen BC foto start 01:45:45 00:33:43 00:35:28 00:36:34
Kristian Korsager Vejen BC foto rute        
44 Claus Sørensen Team Rottefar foto start 01:50:26 00:34:53 00:37:52 00:37:41
Knud Jepsen Team Rottefar foto rute        
45 Per Greisen KBC Motion foto start 01:59:15 00:36:19 00:39:54 00:43:02
Søren Jespersen   foto rute        
46 Per Korntved   foto start Udgået 00:32:27    
Karsten Kirk   foto rute        
47 Tommy Fuglebjerg parkvej cykelsport foto start Udgået 00:24:17 00:25:20 00:25:19
Henrik Laurisen parkvej cykel sport foto rute        
48 Morten Tillquist Nielsen Team Road Runner (Sorø BC) foto start Udgået 00:23:50 00:24:22  
Henrik Lønsmann Team Road Runner (Cycling Odense) foto rute        
             

Veteraner (samlet alder over 100 år)

         
             
Plac. Navn By/klub   Tid 1. Runde 2. Runde 3. Runde
1 john strit sørensen cycling-langeland foto start 01:14:55 00:24:54 00:24:46 00:25:15
asger sørensen cycling-langeland foto rute        
2 Frank Brasgaard Kolding BC Motion foto start 01:16:33 00:25:12 00:25:42 00:25:39
Herman Elbæk Madsen Kolding BC Motion foto rute        
3 bent  Andreassen ETOM foto start 01:19:01 00:25:32 00:26:58 00:26:31
Arne  Hviid ETOM foto rute        
4 Kent  Frank   foto start 01:19:53 00:25:58 00:26:20 00:27:35
Kurt Frank   foto rute        
5 Jan  Sørensen BCS foto start 01:20:28 00:26:41 00:26:59 00:26:48
Karsten  Jensen BCS foto rute        
6 Finn Jensen   foto start 01:23:02 00:27:20 00:27:42 00:28:00
Bent Koudal   foto rute        
7 Kaj Buchholt BCK Team Tropical foto start 01:23:13 00:27:19 00:28:03 00:27:51
Peter  Bjerrisgaard VBC Team Tropical foto rute        
8 Rasmus Andersen BCK foto start 01:23:19 00:27:47 00:27:43 00:27:49
Jan Rasmussen Baghjulet foto rute        
9 Bjarke Romby  Nielsen Team Taasinge foto start 01:23:28 00:27:25 00:28:06 00:27:57
Lars Müller Team Taasinge foto rute        
10 Bent  Lindstrøm Vejen B.C foto start 01:25:26 00:28:40 00:28:29 00:28:17
Gunnar Poulsen Vejen B.C. foto rute        
11 Flemming Karris  Sørensen Varde Cykelklub foto start 01:29:14 00:29:05 00:30:23 00:29:46
Hans Chr. Schmidt Varde Cykelklub foto rute        
12 Jørn  Lang HS 6100 foto start 01:31:45 00:29:57 00:30:12 00:31:36
Jens  Wollesen Bredsten Motion foto rute        
13 Per Nissen Hartmann foto start 01:33:33 00:30:23 00:31:20 00:31:50
John Holdt Hartmann foto rute        
14 Bent Mulbjerg Varde Cykelklub foto start 01:33:43 00:30:09 00:31:26 00:32:08
Ivan Christiansen Varde Cykelklub foto rute        
15 Jesper Schønning Kristensen Team Parkvej Cykelsport foto start 01:34:17 00:30:43 00:31:25 00:32:09
Kai Vinnich Team Parkvej Cykelsport foto rute        
16 Niels Urhøj Team Rottefar foto start 01:44:18 00:33:54 00:35:02 00:35:22
Lars Højsgaard Team Rottefar foto rute        
17 Johnny Rottefar Team Rottefar foto start 01:46:26 00:34:25 00:36:01 00:36:00
Uffe Larsen Team Rottefar foto rute        
18 Hans Knudsen   foto start 01:47:40 00:34:31 00:36:03 00:37:06
Henning Christensen   foto rute        
19 Alfred Hjort Varde cykel klub foto start 01:49:15 00:34:51 00:37:40 00:36:44
Mogens Karris Sørensen Varde cykel klub foto rute        
20 Poul Graulund Team Graulund Huse foto start Udgået 00:30:21    
Jan Graulund Team Graulund Huse foto rute        
             

Damer

           
             
Plac. Navn By/klub   Tid 1. Runde 2. Runde 3. Runde
1 Pia  Agersnap bmc foto start 01:40:13 00:33:10 00:33:00 00:34:03
Maren Christensen bmc foto rute        
2 Senna  Madsen multiatleterne foto start 01:42:06 00:34:17 00:33:48 00:34:01
Charlotte Banke multiatleterrne foto rute        
3 Signe  Beck-Nielsen Vejen Tri- og motion foto start 01:44:27 00:34:28 00:34:42 00:35:17
Alice  Sørensen Vejen Tri- og motion foto rute        
4 Ida Bjerrisgaard   foto start 01:46:34 00:33:48 00:35:34 00:37:12
Karin Kristiansen   foto rute        
             
Mix              
             
Plac. Navn By/klub   Tid 1. Runde 2. Runde 3. Runde
1 Søren Horner Varde Cykelklub foto start 01:28:49 00:29:22 00:29:42 00:29:45
Ann Lorenzen Oksbøl Cykel Team foto rute        
2 Chiin Hoi Tan multiatleterne foto start 01:32:02 00:30:26 00:30:49 00:30:47
Robert Bonde Christensen multiatleterne foto rute