Resultater 2009
 

             
           
Drenge (samlet alder under 40 år)      
             
Plac. Navn By/klub Foto Tid 1. Runde 2. Runde 3. Runde
1 Christian Ravn Uberg MIC Foto start 01:17:26 00:25:27 00:25:59 00:26:00
Kristian Gosvig MIC Foto rute        
2 Torben Kastbjerg BCK Foto start 01:24:24 00:27:29 00:28:14 00:28:41
Jimmy Nielsen Rødekro cykelklub Foto rute        
3 Mads Frank  Hansen Team No Name Cycling Foto start 01:25:12 00:27:52 00:28:32 00:28:48
Michael  Lund Pedersen Team No Name Cycling Foto rute        
4 Mathias Hvid Olsen Varde Cykel Klub Foto start 01:26:39 00:27:59 00:29:44 00:28:56
Daniel Karris Varde Cykel Klub Foto rute        
5 Rasmus  Brødsgaard Buch Team No Name Cycling Foto start 01:31:03 00:29:20 00:30:37 00:31:06
Anders Eltved Team No Name Cycling Foto rute        
6 Mathias Rabæk Varde Cykelklub Foto start 01:31:40 00:29:36 00:30:52 00:31:12
Morten Mulbjerg Varde Cykelklub Foto rute        
7 Christoffer  Møbjerg Fugmann ingen Foto start 01:34:55 00:29:49 00:32:18 00:32:48
André  Kristensen ingen Foto rute        
8 Martin  Nautrup Brørup cykelklub Foto start 01:52:23 00:33:46 00:38:33 00:40:04
Jacob  Nautrup   Foto rute        
             
Herrer  (samlet alder 40-100 år)          
             
Plac. Navn By/klub Foto Tid 1. Runde 2. Runde 3. Runde
1 Claus Vinnich Vejen BC Foto start 01:11:12 00:23:25 00:23:40 00:24:07
Kent Jensen   Foto rute        
2 Dennis  Hansen Vejen bc Foto start 01:13:49 00:24:30 00:24:29 00:24:50
Jesper sloth hansen Vejen bc Foto rute        
3 Michael  Elstoft Odense Triathlon Klub Foto start 01:13:57 00:23:51 00:24:42 00:25:24
Kennet Nielsen Cykling Langeland Foto rute        
4 Jesper Heiberg Multiatleterne Foto start 01:15:03 00:24:16 00:25:20 00:25:27
Christian Bødker Multiatleterne Foto rute        
5 Tommy  Fugleberg Multiatleterne/Team Parkvej Cykler Foto start 01:15:11 00:24:33 00:25:07 00:25:31
Henrik Lauridsen Multiatleterne/Team Parkvej Cykler Foto rute        
6 Ole Bladt-Hansen Esbjerg Cykel Ring Foto start 01:16:35 00:24:59 00:25:47 00:25:49
Bo Martinsen Esbjerg Cykel Ring Foto rute        
7 Tom Ryom Jensen Team Dantrafo Atletica-tri Foto start 01:21:41 00:26:41 00:27:23 00:27:37
Bo Ryom Jensen Team Dantrafo Atletica-tri Foto rute        
8 Casper  Korntved Vejen BC (Team Korntved) Foto start 01:22:49 00:26:45 00:27:59 00:28:05
Per  Korntved Vejen BC (Team Korntved) Foto rute        
9 Jean Møller   Foto start 01:23:06 00:27:08 00:27:48 00:28:10
Henrik Aalling BCK Foto rute        
10 Steffen  Jakobsen Multiatleterne Foto start 01:23:08 00:27:33 00:27:56 00:27:39
Micael christensen Multiatleterne Foto rute        
11 ANDERS  THUESEN   Foto start 01:23:35 00:27:52 00:27:36 00:28:07
TORBEN  LASSEN   Foto rute        
12 Kent Tanderup Frank   Foto start 01:24:07      
Kurt Tanderup Frank   Foto rute        
13 Hans Henrik Møller Nielsen Sportzlife.com Foto start 01:24:25 00:27:32 00:28:29 00:28:24
Peter Nejsig Sportzlife.com Foto rute        
14 Jan Vestergaard Brørup Cykelklub Foto start 01:25:16 00:27:31 00:28:46 00:28:59
Erik Jensen Brørup Cykelklub Foto rute        
15 Claus Kempel   Foto start 01:25:25 00:27:30 00:28:46 00:29:09
Michael Hust   Foto rute        
16 Anders  Spøhr   Foto start 01:26:42 00:28:04 00:28:52 00:29:46
Henning plannthin   Foto rute        
17 Christian Guttesen Filskov CK Foto start 01:27:43 00:27:41 00:31:34 00:28:28
Jon Ellingsgaard Filskov CK Foto rute        
18 Poul Stoltenborg Vejen cm Foto start 01:28:34 00:29:09 00:29:32 00:29:53
Jonas Stoltenborg Vejen Tri&Motion Foto rute        
19 Mikael Jensen Hartmann Foto start 01:29:10 00:29:01 00:29:36 00:30:33
John Holdt Hartmann Foto rute        
20 Svend Åge Skousbøl BCK Foto start 01:29:10 00:28:52 00:30:08 00:30:10
ThygeAllen Nicolaisen BCK Foto rute        
21 Thomas Wilson   Foto start 01:30:10 00:29:30 00:30:10 00:30:30
Poul Henrik Elbæk Vejen Cykelmotion Foto rute        
22 Jesper  Schultz Vejen BC Foto start 01:30:33 00:28:43 00:30:19 00:31:31
Henry Schultz BCK Foto rute        
23 Jørgen Svingholm Kristensen   Foto start 01:31:22 00:30:56 00:30:09 00:30:17
Nicolai Schilling Ravn   Foto rute        
24 Thomas Rieck BCK Foto start 01:31:55 00:29:38 00:30:54 00:31:23
Kurt Pedersen BCK Foto rute        
25 Lars  Mortensen Starup Cykelmotion Foto start 01:33:44 00:30:26 00:31:26 00:31:52
Kim Christiansen Starup Cykelmotion Foto rute        
26 Kristian Bonde Nielsen Team Rottefar Foto start 01:34:07 00:30:56 00:30:59 00:32:12
Jens Medum Jacobsen Team Rottefar Foto rute        
27 Brian Olesen Vejen Tri og Motion Foto start 01:34:15 00:29:15 00:31:16 00:33:44
Jan Wolff Vejen Tri og Motion Foto rute        
28 Jens Chr. Sørensen BCK Foto start 01:34:29 00:30:11 00:31:46 00:32:32
Jan K Pedersen BCK Foto rute        
29 Michael  Olsen Multiatleterne/Team Parkvej cykler Foto start 01:34:37 00:30:03 00:31:24 00:33:10
Lasse  Jørgensen Multiatleterne/Team Parkvej cykler Foto rute        
30 Flemming Karris Sørensen Varde Cykelklub Foto start 01:35:47 00:30:37 00:32:21 00:32:49
Bøje Jensen   Foto rute        
31 Brian T. Andersen BLAUPUNKT Foto start 01:37:00 00:31:08 00:32:42 00:33:10
Biger A. Hansen BLAUPUNKT Foto rute        
32 Aage Helbo Brørup Tennisklub Foto start 01:38:11 00:31:48 00:32:18 00:34:05
Jørn Christensen Brørup  Tennisklub Foto rute        
33 Per Cykelrytter Brink Team Rottefar Foto start 01:41:30 00:31:29 00:34:05 00:35:56
Lars  Kaus Team Rottefar Foto rute        
34 Palle Kaus Team Rottefar Foto start 01:43:04 00:33:50 00:34:37 00:34:37
Lars  Højsgaard Team Rottefar Foto rute        
35 Johnny Rottefar Team Rottefar Foto start 01:43:18 00:33:08 00:34:46 00:35:24
Uffe  Larsen Team Rottefar Foto rute        
36 Jeppe  Petersen GKN - Waltersheid Foto start 01:43:50 00:32:57 00:34:18 00:36:35
Uwe Andersen GKN Waltersheid Foto rute        
37 Kim Moos Team Rottefar Foto start 01:43:59 00:33:37 00:35:02 00:35:20
Kurt Hansen  Team Rottefar Foto rute        
38 Steffen Sørensen Team Bianchi Foto start 01:45:17 00:34:23 00:36:23 00:34:31
Claus Hofmann Team Bianchi Foto rute        
39 Mogens Lausen Team Beta Foto start 01:45:45 00:33:58 00:35:23 00:36:24
Lars Erik  Faaborg Team Beta Foto rute        
40 Finn  Sørensen Brørup cykelklub Foto start 01:46:40 00:33:31 00:36:19 00:36:50
Ryan Jensen Tjøring cykelklub Foto rute        
41 Michael Hartmann BCK Foto start 01:46:41 00:34:19 00:35:14 00:37:08
Dennis  Langelund BCK Foto rute        
42 Claus  Sørensen Team Rottefar Foto start 01:50:26 00:35:43 00:36:25 00:38:18
Bjarne  Eriksen Team Rottefar Foto rute        
43 Knud  Rasmussen Vejen Bicycle Club Foto start 01:51:52 00:34:46 00:37:28 00:39:38
Kristian Korsager Vejen Bicycle Klub Foto rute        
44 Peter Nielsen Vejle Cykel Motion Foto start udgået      
Calle Pedersen Sdr. Felding Motion Foto rute        
             
Veteraner (samlet alder over 100 år)          
             
Plac. Navn By/klub Foto Tid 1. Runde 2. Runde 3. Runde
1 Jørgen Harmsen HCK Bedemændene Foto start 01:14:16 00:24:40 00:24:47 00:24:49
Ole Dit  Jensen HCK Bedemændene Foto rute        
2 john strit  sørensen cycling-langeland Foto start 01:15:17 00:24:30 00:25:19 00:25:28
asger sørensen cycling-langeland Foto rute        
3 Frank Brasgaard Kolding BC Motion Foto start 01:22:28 00:26:41 00:27:42 00:28:05
Herman Elbæk Madsen Kolding BC Motion Foto rute        
4 HansJørgen Christensen Brørup Foto start 01:22:29 00:26:46 00:27:39 00:28:04
Kjeld  Christensen Brørup Foto rute        
5 Jan  Sørensen Bramming cykelsport Foto start 01:23:31 00:27:47 00:28:10 00:27:34
Karsten Jensen Bramming Cykelsport Foto rute        
6 Kristian  Kristensen Team  Ratpack Foto start 01:23:49 00:26:54 00:28:00 00:28:55
Preben Lundtofte Team  Ratpack Foto rute        
7 lars müller team taasinge Foto start 01:24:55 00:28:02 00:28:01 00:28:52
bjarke romby nielsen team taasinge Foto rute        
8 Flemming  Ahle Multiatleterne/Team Parkvej Cykler Foto start 01:26:43 00:28:27 00:28:50 00:29:26
Jørgen Christensen Multiatleterne/Team Parkvej Cykler Foto rute        
9 Kaj  Buchholt Brørup Cykelklub Foto start 01:28:05 00:28:21 00:29:32 00:30:12
Peter Bjerrisgaard Vejen B.C Foto rute        
10 Klaus  Ising Bramming cykel sport Foto start 01:29:52 00:28:57 00:29:52 00:31:03
Michael Madsen   Foto rute        
11 Bent  Lindstrøm Vejen B.C Foto start 01:30:25 00:29:22 00:30:06 00:30:57
Gunnar Poulsen Vejen B.C. Foto rute        
12 Jesper Schønning  Kristensen Multiatleterne/Team Parkvej Cykler Foto start 01:33:35 00:30:23 00:30:57 00:32:15
Mogens Jensen Multiatleterne/Team Parkvej Cykler Foto rute        
13 Rasmus Andersen BCK Foto start 01:33:35 00:29:57 00:31:34 00:32:04
Frede  Vedstesen BCK Foto rute        
14 Finn Jensen krIngle Bageriet Foto start 01:34:09 00:31:09 00:31:36 00:31:24
Kjeld Jensen kring Bageriet Foto rute        
15 Jens  Iversen Hammelev Foto start 01:35:47 00:31:18 00:31:54 00:32:35
Jørn Lang Starup Cykel Motion Foto rute        
16 Poul Graulund Team Graulund Huse Foto start 01:36:36 00:30:39 00:32:35 00:33:22
Jan Graulund Team Graulund Huse Foto rute        
17 Bent M. Pedersen BCK Foto start 01:36:54 00:30:41 00:32:16 00:33:57
Tage Sørensen BCK Foto rute        
18 Kim  Christensen Hartmann Foto start 01:37:16 00:31:32 00:32:14 00:33:30
Peter Gregersen Hartmann Foto rute        
19 Anders  Refsgaard Brørup Tennisklub Foto start 01:38:21 00:31:41 00:33:11 00:33:29
Karsten Refsgaard Brørup Tennisklub Foto rute        
20 John  Jensen Hartmann Foto start 01:42:34 00:32:43 00:34:07 00:35:44
Per Nissen Hartmann Foto rute        
21 Bent  Mulbjerg Varde Cykelklub Foto start 01:46:16 00:32:43 00:34:55 00:38:38
Ivan  Christiansen Varde Cykelklub Foto rute        
22 Hans Knudsen   Foto start 01:50:31 00:35:02 00:36:29 00:39:00
Henning Christensen   Foto rute        
             
Damer            
             
Plac. Navn By/klub Foto Tid 1. Runde 2. Runde 3. Runde
1 Susanne  Brask Vejen Tri og Motion Foto start 01:44:45 00:32:59 00:34:37 00:37:09
Lajla  Wolff Vejen Tri og Motion Foto rute        
2 Senna Madsen multiatleterne/team parkvej cykler Foto start 01:49:13 00:35:01 00:36:49 00:37:23
Loa  Middelkoop multiatleterne/team parkvej cykler Foto rute        
3 Kirsten Schmidt Varde Cykelklub Foto start 01:57:47 00:37:42 00:39:16 00:40:49
Jytte  Sørensen Varde Cykelklub Foto rute        
4 Ella Olesen multiatleterne Foto start 02:05:06 00:38:40 00:42:05 00:44:21
Tina Bau multiatleterne Foto rute        
             
Mix              
             
Plac. Navn By/klub Foto Tid 1. Runde 2. Runde 3. Runde
1 Preben Pedersen Bramming Cykel Sport Foto start 01:28:44 00:28:42 00:29:37 00:30:25
Gitte Buur Pedersen   Foto rute        
2 Heidi Verity RCK Cykelklub Foto start 01:32:59 00:30:20 00:30:46 00:31:53
Flemming Bastrup RCK Cykelklub Foto rute        
3 Jan  Nørrregaard Jensen Vejen Cykel Motion Foto start 01:35:12 00:30:59 00:31:53 00:32:20
Ingrid Egsgaard Jensen Vejen Cykel Motion Foto rute        
4 Claus Adelholm Team Søvind Foto start 01:37:41 00:30:50 00:32:28 00:34:23
Dorte Adelholm Team Søvind Foto rute        
5 Per Lindblad Johansen Ordrup CC Foto start 01:38:34 00:31:14 00:33:07 00:34:13
Hanne Nybo Johansen Ordrup CC Foto rute        
6 Tonni  Eriksen   Foto start 01:42:40 00:32:58 00:34:27 00:35:15
Anette  Rosquist   Foto rute        
7 Kirsten Rotbøll Blåbjerg Cykelmotion Foto start 01:52:16 00:41:41 00:33:24 00:37:11
Niki Rotbøll Blåbjerg Cykelmotion Foto rute        
8 Charlotte Banke Multiatleterne Foto start 01:52:19 00:37:33 00:37:00 00:37:46
Jan René Simonsen Multiatleterne Foto rute        
9 Hans  Olesen Team Søvind Foto start udgået 00:34:40 00:38:59  
Lone Gammeltoft-Hansen Tema Søvind Foto rute