Resultater 2006
 

KLIK på deltagernavnene for at se billeder  
 
Drenge         
Plac. Navn By/klub Foto Tid
1 Niels-Henning Uhre  Lauridsen Rødding Tri Team Foto start 01:28:33
Asger Ågård Jensen Rødding Tri Team Foto rute
2 Casper Nyhuus Vejen BC Foto start 01:32:55
Steffen Juhl Vejen BC Foto rute
3 Daniel Rabæk Christiansen Varde Cykelklub Foto start 01:35:31
Nicolai Rangstrup Nielsen Varde Cykelklub Foto rute
4 Dennis Hansen Brørup cykelklub Foto start 01:36:26
Mikkel Muurholm Brørup cykelklub Foto rute
Herrer     

Par nummer 59, der tidligere var opført som nummer 2 på resultatlisten, er blevet streget, da der under løbet i en længere periode var mere end 100 meter mellem de 2 ryttere, hvilket er i strid med reglerne.

Plac. Navn By/klub Foto Tid
1 Henrik Læsø Hedensted Cykelklub Foto start 01:18:34
Jørgen  Harmsen Hedensted Cykelklub Foto rute
2 Hans-Henrik Schmidt Esbjerg Tri & Multisport Foto start 01:18:58
Lars Mortensen Esbjerg Tri & Multisport Foto rute
3 Kurt Frank Esbjerg Cykel Ring Foto start 01:21:20
Kent Frank Esbjerg Cykel Ring Foto rute
4 Aksel Andersen Foto start 01:22:54
Leon Pedersen Foto rute
5 Jan Ottosen Ribe Cykellager Foto start 01:23:19
Jimmy Ottosen Ribe Cykellager Foto rute
6 Hans Jørgen  Damsgaard Fjendsmotions-cykelklub Foto start 01:25:18
Torben  Nielsen Fjendsmotions-cykelklub Foto rute
7 Jan  Aalling Brørup Foto start 01:26:05
Henrik Aalling Brøruip Foto rute
8 Hans Jørgen Christensen Brørup Cykel Klub Foto start 01:26:12
Kjeld Christensen Brørup Cykel Klub Foto rute
9 Leon Hansen Brørup Cykel Klub Foto start 01:26:16
Ole Mathiasen Foto rute
10 Gert Madsen Velo Club Valloire Foto start 01:26:21
Finn Andersen Velo Club Valloire Foto rute
11 Steen  Nielsen Holsted Motion Foto start 01:26:43
Peter Bjerrisgaard Holsted Motion Foto rute
12 Åge  Jakobsen Team Hovborg Foto start 01:26:55
Steen Nielsen Team Hovborg Foto rute
13 Bo  T Mortensen BICM Foto start 01:28:39
Mogens Bojsen BICM Foto rute
14 Thyge Allen Nicolaisen BCK Foto start 01:30:15
Henry  Schultz BCK Foto rute
15 Leo  Andersen Blåbjerg Cykel Motion Foto start 01:30:22
Brian Jessen Blåbjerg Cykel Motion Foto rute
16 Christian Guttesen TSF Foto start 01:30:48
Eli J. Christiansen TSF Foto rute
17 Michael  Kristensen Varde ck. Foto start 01:32:15
Martin Bott Varde ck Foto rute
18 Ole Andersen Fjends cykelklub Foto start 01:32:38
Schot  Fjends Cykelklub Foto rute
19 Michael Iversen Holsted motion Foto start 01:32:47
Kaj  Buchholt bck Foto rute
20 Flemming Paulsen Brørup Cykel Klub Foto start 01:32:56
Willy Nørgaard Kristensen Billund Cykel Klub Foto rute
21 Mikael Jensen Hratmanns Cykelklub Foto start 01:33:34
Morten Schneider Hartmanns Cykelklub Foto rute
22 Kurt Pedersen Brørup Cykel Klub Foto start 01:33:42
Jan Pedersen Brørup Cykel Klub Foto rute
23 Orla Andersen Blåbjerg cykelmotion Foto start 01:34:42
Leif Andersen Blåbjerg cykelmotion Foto rute
24 Tonny Jensen Brørup Cykel Klub Foto start 01:35:49
Claus Menne Foto rute
25 Bruno Sørensen BCK Foto start 01:36:10
Frede Vedstesen BCK Foto rute
26 Michael  Lauritsen Varde  Cykel    Klub Foto start 01:37:19
Michael Bundgaard Varde  Cykel  Klub Foto rute
27 Thomas Wilson vbc Foto start 01:40:01
Jimmi Thomsen Foto rute
28 Poul Henrik Elbæk Rolf Schmidt Industri Plast Foto start 01:43:41
Flemming Andreassen Rolf Schmidt Industri Plast Foto rute
29 Erik Fløe  Nielsen Baghjulet Foto start 01:45:11
Martin  Brøndserud Baghjulet Foto rute
30 per brøndserud baghjulet Foto start 01:50:06
michael  bjørn Foto rute
Veteraner
Plac. Navn By/klub Tid
1 Kristian Kristensen TCM Foto start 01:27:47
Preben Lundtofte TCM Foto rute
2 Ebbe Grundtvig "KÆDEN" Nr. Lyndelse Foto start 01:28:18
Jan Dyrvig "KÆDEN" Nr. Lyndelse Foto rute
3 Erling Bjørn Jensen "KÆDEN" Nr. Lyndelse Foto start 01:32:02
Tony Greve "KÆDEN" Nr. Lyndelse Foto rute
4 Thomas Weber Blaagjerg Cykelmotion Foto start 01:34:27
Arne Weis  Hansen Blaabjerg Cykelmotion Foto rute
5 Kim  Christensen Hartmanns cykelklub Foto start 01:38:13
Peter M.  Gregersen Hartmanns cykelklub Foto rute
6 Jan Graulund Team Graulund Huse Foto start 01:42:00
Poul Graulund Team Graulund Huse Foto rute
7 Kaj Terkelsen Vejen BC. Foto start 01:44:45
Bent Lindstrøm Vejen BC. Foto rute
8 Finn Jensen Foto start 01:45:34
Kjeld Jensen Foto rute
9 Arly Raket Lauritsen Varde Cykel Klub Foto start 01:48:47
Holger Hansen Varde Cykel Klub Foto rute
10 Hans Knudsen HBC Foto start 01:55:18
Henning Christensen HBC Foto rute
11 Leif  Ladegaard Holsted Motion Foto start 02:15:01
Kjeld  Jørgensen Holsted Motion Foto rute
Damer  
Plac. Navn By/klub Tid
1 Catrine Helbo Vejen Tri Foto start 01:45:18
Signe Iversen Vejen Tri Foto rute
2 Kirsten Uhre Schmidt Varde Cykel Klub Foto start 02:05:50
Karen Lauritsen Varde Cykel Klub Foto rute
Mix  
Plac. Navn By/klub Tid
1 Torben Nørregaard Bogense BMC Foto start 01:28:18
Lene  Nørregaard Bogense BMC Foto rute
2 Preben Pedersen Bramming Cykel Sport Foto start 01:30:49
Gitte Buur  Pedersen Bramming Cykel Sport Foto rute
3 Henrik Olsen Kent Noer Foto start 01:34:21
Sonja Olsen Kent Noer Foto rute
4 Erik Jepsen Vejen BC Foto start 01:36:36
Ida Jepsen Vejen BC Foto rute
5 Dorthe  Madsen Team Hovborg Foto start 01:39:13
Knud Nielsen Team Hovborg Foto rute
6 Susanne  Ries Lauridsen Rødding Tri Klub Foto start 02:05:41
Thue Uhre Lauridsen Rødding Tri Klub Foto rute