Resultater 2004
 

KLIK på deltagernavnene for at se billeder
Drenge (samlet alder  under 40 år)
Plac. Navn By/klub Tid
1 Brian Olesen Vejen Tri & Motion 01:25:54
Leander Adrian Håning Petersen Vejen Tri & Motion
2 Niels-Henning Uhre Lauridsen Rødding Tri 01:33:00
Henriette Uhre Lauridsen Rødding Tri
Herrer  (samlet alder 40-100 år)
Plac. Navn By/klub Tid
1 Morten Bække Vejen Tri og Motion 01:14:43
Carsten Jensen Vejen Tri og Motion
2 Henrik Baadsgaard Odense Triathlon Klub 01:15:58
Anders Gade Odense Triathlon Klub
3 Torben Rasmussen KBCM 01:17:25
Herman E. Madsen KBCM
4 Bo Horsted Simonsen CC 95 Herfølge 01:18:08
Henning Møller Hansen CC 95 Herfølge
5 Flemming Knudsen Midtfyn Motion 01:18:21
Karsten Hviid Midtfyn Motion
6 Christian Marlot Guldbageren Holsted/Brørup 01:18:47
Jean Møller Holsted Motion/Guldbageren
7 Timo Kristensen Tjørring Cykel Motion 01:19:02
Henrik Pedersen Tjørring Cykel Motion
8 Kent Tandrup Frank Team Frank 01:19:15
Kurt Tandrup Frank Team Frank
9 Olav Graversgård SCK 01:21:43
Alex Jørgensen SCK
10 Verner Lønborg HJM Denmark 01:22:16
Bent Andreasen HJM Denmark
11 Peter Bjerrisgaard Holsted Motion 01:22:24
Steen Nielsen Holsted Motion
12 Hans Kristensen Team Hovborg 01:23:12
Åge Jacobsen Team Hovborg
13 Leon Hansen RRF 01:23:48
Ole Mathiesen RRF
14 Lars Henrik Jensen Oksbøl Cykel Team 01:24:53
Ole Eriksen Oksbøl Cykel Team
15 Hans Jørgen Christensen Brørup Cykel Klub 01:25:43
Kjeld Christensen Brørup Cykel Klub
16 Ole Andersen Løgstrup 01:25:54
Michal Mikelsen Løgstrup
17 Kristian Kristensen Tjørring Cykel Motion 01:26:10
Preben Lundtofte Tjørring Cykel Motion
18 Hans Jørgen Damsgaard Fjends motions cykelklub 01:26:22
Torben Nielsen Løgstrup ck
19 Franck Buch Jensen 01:26:26
Thomas Wilson
20 Leo Andersen Blåbjerg Cykel Motion 01:26:43
Brian B. Jessen Blåbjerg Cykel Motion
21 Kim Krüger Kristensen Team Dalgård - Vejen 01:27:26
Svend Ottsen Team Dalgård - Vejen
22 Flemming Knutsson Sydbyens Cykelklub Kolding 01:28:21
Per Brüggert Sydbyens Cykelklub Kolding
23 Henry Schultz Brørup Cykel Klub 01:28:46
Thyge A. Nicolaisen Brørup Cykel Klub
24 Kurt Pedersen Brørup Cykel Klub 01:29:05
Gert Fredslund Brørup Cykel Klub
25 Jørgen Schmidt Jensen Oksbøl Cykel Klub 01:29:49
Kurt Jacobsen Oksbøl Cykel Klub
26 Bruno Sørensen Brørup Cykel Klub 01:29:56
Frede Vedstesen Brørup Cykel Klub
27 Kim Christensen Hatmanns Cykelklub 01:30:48
Mikael Jensen Hatmanns Cykelklub
28 Poul Erik Bundgaard 01:31:25
Jan Emil Asmussen
29 Michael Iversen 01:31:36
Kaj Bucholt
30 Tonny Jensen Brørup Cykel Klub 01:33:22
Claus Menne BCM
31 Poul Erik Andersen Holsted Motion 01:33:33
Jens Pedersen Holsted Motion
32 Jan K. Pedersen Brørup Cykel Klub 01:34:04
Dennis Hansen Brørup Cykel Klub
33 Bruno Andersen Blaabjerg Cykelmotion 01:34:25
Thomas Weber Blaabjerg Cykelmotion
34 Erik Jepsen Vejen BC 01:34:52
Jens Jepsen Stenderup
35 Karlos Maruri 01:35:00
Per Brink-Jensen
36 Gunnar Jespersen Sønderjydsk Landboforening 01:37:31
Steen Vejrup Sønderjydsk Landboforening
37 Kim Mortensen Oksbøl Cykel Team 01:38:51
Michael Niemann Oksbøl Cykel Team
38 Erling Staal 01:39:28
Søren Staal
39 Johnny Johan Kristensen Team Rottefar 01:42:36
Uffe Ankerstrøm Larsen Team Rottefar
40 Kenn R. Rundstrøm Brørup Cykel Klub 01:50:27
Johnny Hansen Brørup Cykel Klub
41 Birger Acton Hansen VDO Dayton 02:10:04
Morten Caspersen VDO Dayton
Veteraner (samlet alder over 100 år)
Plac. Navn By/klub Tid
1 John Sørensen Team Expert 01:21:56
Bjarne Dam Team Expert
2 Ole Sand Le Pedaleur de Charme, Odense 01:23:17
Per Nielsen Le Pedaleur de Charme, Odense
3 Børge Frederichsen Oksbøl Cykel Team 01:27:37
Karl Verner Nielsen Oksbøl Cykel Team
4 Finn Jensen Kringlebageriet 01:28:46
Kjeld Jensen Kringlebageriet
5 Kaj Terkelsen Vejen BC 01:29:51
John Blok Andersen Vejen BC
6 Arne Weis-Hansen Blaabjerg Cykelmotion 01:29:54
Frands Poulsen Blaabjerg Cykelmotion
7 Jens Iversen 01:31:37
Ejnar Th. Pedersen
8 Kurt Rasmussen Langelands Cykel Motion 01:32:37
Kaj Rasmussen Langelands Cykel Motion
9 Hans Otto R. Nielsen Team HO Mould Design 01:36:45
Leif Krog Team HO Mould Design
10 Leif Ladegaard Jensen Holsted Motion 01:43:58
Keld Jørgensen Holsted Motion
Damer
Plac. Navn By/klub Tid
1 Catrine Ibentholt Helbo Vejen Tri & Motion 01:41:13
Signe de Place Iversen Vejen Tri & Motion
2 Anne Grete Jensen Brørup Cykel Klub 02:00:11
Karin Bro Nielsen Brørup Cykel Klub
3 Ida Jepsen Vejen Tri og Motion 02:02:14
Vaike Flyger Vejen Tri og Motion
Mix
Plac. Navn By/klub Tid
1 Bent Juul Jensen Thy Triathlon Klub 01:21:33
Birthe Jensen Thy Triathlon Klub
2 Marie Jeppesen Odense Triathlon Klub 01:26:38
Sune Z. Therkildsen Odense Triathlon Klub
3 Anna Holm Pedersen Odense Triathlon Klub 01:29:20
Jørn Grønlund Odense Triathlon Klub
4 Henrik Olsen Kent Noer/Bramming Motion 01:32:26
Sonja Olsen Kent Noer/Bramming Motion
5 Preben Pedersen Team Kärcher - BCM 01:33:12
Gitte Buur Pedersen Team Kärcher - BCM
6 Kaj K. Stougård Baghjulet 01:33:38
Helle Stougård Baghjulet
7 Birgit Andersen BMC 01:37:21
Bruno Andersen BMC
8 Susanne Ries Lauridsen Tri Tøf Rødding 01:51:44
Thue Uhre Lauridsen Tri Tøf Rødding
9 Edith Madsen 01:53:25
Svend Åge Hansen